ONLİNE RANDEVU AL
MAKE AN ONLINE APPOINTMENT

Telsiz Ortodonti - Şeffaf Plak

Telsiz ortodonti – şeffaf plak yöntemi, diş tellerinin estetik görünümü bozan görüntüsünden hoşlanmayan kişilere tavsiye edilir. Ortodontik tedavilerden estetik kaygılar ile kaçınan kişiler için konforlu bir yöntemdir.

Yaygın kanı, diş tellerinin çocukluk dönemlerinde kullanılması gerektiğinden yanadır. Son yıllarda ise 30 – 40’lı yaşlarda bulunan kadın ve erkekler de ihtiyaç duymaları halinde ortodontik tedaviler için diş hekimlerine başvurur. Telsiz ortodonti şeffaf plak tedavisi, teknolojinin imkanları ile kişilere konforlu ve estetik açıdan da kaygılarını ortadan kaldıran bir ortodontik tedavi süreci sunar.

3 boyutlu yazıcılar sayesinde şeffaf plak tedavisi, görünen herhangi bir diş teli olmadan ortodontik tedavi yapılmasını sağlar. Bu yöntem hem çocuklar hem de erişkinler için daha estetik ve konforlu bir tedavi sürecini destekler. Kötü görünür müyüm, kaygısı da böylece ortadan kalkmış olur. 11 yaş üzerindeki herkese şeffaf plak tedavisi uygulanması mümkündür.

Telsiz Ortodonti Tedavisi Nasıl Yapılır?

 • Telsiz ortodonti – şeffaf plak tedavisine başlamadan önce diş hekimi, hastanın bu tedavi için uygun olup olmadığına karar verir. Bazen kişinin ağız ve diş yapısı, şeffaf plaklar için uygun olmaz.
 • Bir engel olmadığı durumda uygulamanın ne kadar süreceği ve kaç tane şeffaf plak takılacağına karar verilir.
 • Planlama aşamasında gerekli fotoğraflar çekilir, ölçüler alınır. Diş plaklarının tasarım aşamasına geçilir.
 • Kişinin yaşadığı probleme göre 25 – 30 yakın şeffaf plak kullanılabilir.
 • Şeffaf plaklar, kişiye seanslar halinde verilir.
 • 10 – 15 gün arayla plaklar değiştirilir. Bu nedenle kişinin Telsiz ortodonti şeffaf plak tedaviye başlamadan önce diş hekimini sık sık ziyaret edecek kadar vaktinin olması önemlidir.
 • Diş yapısında gerekli görülürse diş hekimi tarafından az miktarda aşınma yapılır.
 • Şeffaf plak tedavisi sonrası diş yapısını desteklemek için geceleri plak kullanımına devam etmek önerilir.
 • Metal diş tellerine göre sonuç alma süreci daha uzundur.

Telsiz ortodonti – Şeffaf Plak Avantajları Neler?

Kişi, istediği zaman plakları çıkarabilir. Bu durum Telsiz ortodonti şeffaf plak tedavisinin sağlamış olduğu en önemli avantajlardan biridir. Konforlu bir süreç olmasından dolayı da sıkça tercih edilir. Yemek yerken çıkarılabilen bu tip plaklar, yemek esnasında herhangi bir rahatsızlık hissi oluşturmaz. Diş temizliği ve ağız hijyenini sağlamak şeffaf plaklar ile daha pratiktir. Her yaşta telsiz ortodonti tedavisine başlamak mümkündür. Tel vb. görünüm oluşmadığından dolayı çevreniz tarafından bir diş tedavisi gördüğünüz anlaşılmaz.

Diş Teli Olmadan Dişler Nasıl Düzelir?

Teknolojik imkanların gelişmesi, diş hekimliği alanında da önemli gelişmeleri meydana getirdi. Özel malzemeden yapılan şeffaf diş plajı ve apareylerin gönül rahatlığı ile kullanılır. Bu özel tedavide, hasta diş teli takmak zorunda kalmadan, şeffaf plaklar ile dişlerindeki bozukluklardan kurtulur, sağlıklı gülüşüne kavuşur.

Telsiz ortodonti – Şeffaf Plak Tedavi Ücretleri

Metal diş telleri ile uygulanan tedavi yöntemine göre Telsiz ortodonti şeffaf plak tedavi fiyatları biraz daha pahalıdır. Kullanılan malzemenin kalitesine göre bu tip tedavinin fiyatları değişkenlik gösterir. Kişinin diş yapısı, uygulanacak plak sayısı ve kişinin telsiz ortodonti tedavisine başlamadan önce ihtiyaç duyduğu tedaviler maliyeti değiştirecektir.

Telsiz ortodonti – Şeffaf Plak Tedavi Sonrası Neler Olur?

Konuşma, yeme – içme gibi günlük aktivitelerde şeffaf plaklar herhangi bir olumsuzluk oluşturmaz. İlk uygulama sonrasında bir iki gün dişlerde baskı hissi oluşabilir ancak kısa süre içerisinde geçecektir. Kişinin dişlerinin genel durumuna göre telsiz ortodonti diş tedavi süreci değişkenlik gösterir. Daha öncesinde teller ile tedavi gören ancak zaman içerisinde bozulma olan dişlere de telsiz ortodonti tedavisi uygulanabilir.

BENZER İÇERİKLER
 • mersin diş eti problemi

  Diş etleri, hem ağzın hem de dişlerin temelini oluşturur. Diş etlerinde meydana gelebilecek bir hastalık ağız ve diş sağlığını olumsuz

 • Diş Dövmesi

  Diş dövmesi, son yıllarda dünya genelinde popülerlik kazanmıştır. Dişlerde dekoratif süslemeler yapmak isteyenlerin tercihleri arasında diş dövmeleri de dikkat

 • Diş Eti Kanaması

  Diş eti, dişler ve kemikler arasındaki boşlukları doldurur. Diş etlerinin kenarları bıçak sırtı şeklindedir bu tasarım yiyecek artıkların geçişini