ONLİNE RANDEVU AL
MAKE AN ONLINE APPOINTMENT

All On Four İmplant Tekniği

All on four implant tekniği, uzun yıllardır kullanılan ve güvenilirliğini kanıtlamış bir tekniktir. Sunmuş olduğu en önemli avantaj, tek bir cerrahi işlem ile tam bir diş seti elde etmenize olanak sağlamasıdır. Eksik dişler, kişinin ağız sağlığını olumsuz yönde etkilediği gibi kendine duyduğu özgüvenin zedelenmesine de yol açar.

Eksik diş problemi yaşayan kişilerin gülüşlerini saklama eğilimi görülür. Bu implant tekniği ile kişiler, tek seansta çekinmeden gülümsemelerine yeniden kavuşur. Özellikle çoklu eksik diş problemi olan kişiler için uygun bir tedavi yöntemidir.

All on four implant tekniğinde her eksik diş için tek bir implant uygulamak yerine üstte dört, altta dört implant ana çapa olarak kullanılır. İmplantların üzerine diş protezi sabitlenir. Tam dişsiz hastalara aynı gün içerisinde sabit bir diş protezi takılır. Doğal görünümlü gülüşlere, tek seansta aynı gün içerisinde kavuşulur.

All On Four İmplant Nasıl Uygulanır?

Diş implantı yaptırmak için herhangi bir engeli olmayan herkese all on four implant tekniği uygulanır.

 1. Hasta, öncelikle ayrıntılı bir klinik ve radyolojik muayeneden geçer. Bilgisayarlı tomografi alınır. Tomografi üzerinden ölçümler yapılır. Hastaya uygun bir tedavi planı çizilir.
 2. Diğer implant uygulamalarında olduğu gibi iki aşamada gerçekleşir. Cerrahi ve diş protezi aşamalarından oluşur.
 3. Tedavi günü diş hekimi, 4 implant yerleştirir. Aynı gün implantların üzerine geçici diş protezi takılır. Bir veya üç ay sonrasında ise hastaya kalıcı diş protezi takılır.
 4. Lokal anestezi altında uygulandığından dolayı hasta işlem sırasında ağrı, acı hissetmez.
 5. Tedavi sonrasında bir miktar ağrı ve şişme oluşabilir. Diş hekimi tarafından verilen ilaçlar ile bu şikayetler, kontrol altına alınır.

All On Four İmplant Tekniği Avantajları Nelerdir?

Daha kısa süreli bir tedavi olduğundan dolayı all on four implant tekniği, çoklu eksik diş kaybı olan hasaların ilgisini çeker. Daha düşük maliyetli olması ekonomik açıdan önemli bir avantaj sağlar. Tek bir cerrahi işlemden sonra tam işleve sahip dişler hastanın yaşam kalitesini artırır. Hızlı şekilde iyileşme görülür. Tedavi ve iyileşme süreci kısadır, bu süreçlerde hasta herhangi bir ağrı hissetmez. Eksik dişler, kişinin konuşma ve çiğneme fonksiyonlarını bozar. Bu tedavide tek günde çiğneme, konuşma fonksiyonlarında iyileşme görülür.

Sinüs yükseltme ameliyatı, kemik ilavesi gibi herhangi bir ileri cerrahi işlem gerektirmez. All on four implant tekniği kişiye özel olarak planlanır. Temizliği ve bakımı, klasik dental implantlara göre daha kolaydır. Hareketli protez kullanamayan, bulantı refleksi olan hastalar için uygun bir seçenektir.

Çoklu diş kayıpları olan, özellikle hiç dişi bulunmayan hastalar bu nedenle çok zorluk çeker. En etkin çözüm önerisi olarak da diş hekimleri bu durumda all on four implant tekniği için hastaları yönlendirir. Çünkü hareketli protez kullanımı, bu teknik kadar konfor sağlamaz. Aynı zamanda her eksik diş için implant yapımı son derece maliyetli olacağı için daha ekonomik bir yöntem olan all on four implant devreye girer.

All On Four İmlant Tekniği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Hastalar, diş hekimi tarafından verilen ilaçları düzenli kullanmalıdır.
 • Birkaç gün sıcak yemek yememeye özen gösterilmelidir.
 • Geçici protez döneminde hiçbir şekilde sert gıdalar tüketilmemelidir. Kişi geçici protez kullandığı sürece yumuşak gıdaların tüketildiği diyetine devam etmelidir. Böylece iyileşme ve kalıcı proteze geçiş süreci daha kolay olur.
 • Üç ay sonra kalıcı proteze geçildiğinde hastalar, normal yeme içme rutinlerine devam edebilir.
BENZER İÇERİKLER
 • antalya implant

  Antalya, dental implant tedavileri konusunda Türkiye'nin önde gelen şehirlerinden biridir. VK Smile Studio’da deneyimli diş hekimleri ve modern teknolojiler ile

 • Türkiye'de Diş Kaplamaları

  Mersin, Türkiye'deki diş kaplamaları, her türlü estetik diş problemini çözebilen yenilikçi bir kozmetik prosedürdür.          Tıbbi tatil için yurtdışına seyahat eden

 • Diş Kristali

  Diş kristali, diş görüntüsüne ışıltı ve estetik görünüm kazandırmak amacıyla uygulanır. Özellikle kadınlar tarafından büyük ilgi gören bir yöntemdir.