ONLİNE RANDEVU AL
MAKE AN ONLINE APPOINTMENT

Lazer Diş Hekimliği

Tüm hastalar ağrısız, kanamasız ve acısız bir tedavi süreci geçirmek istiyor. Lazer diş hekimliği ise ağrısız, acısız ve kanamasız tedaviyi uygulamak için hayatımıza girmiş bir diş hekimliği dalıdır. Dolgudan diş eti tedavilerine, implant tedavisinden diş beyazlatma işlemlerine kadar her alanda varlık göstermektedir.

Diş Tedavilerinde Lazer Teknolojisi

Her geçen gün gelişen teknolojik gelişmeler diş hekimliğinde karşılığını lazer teknolojisinde buluyor. Lazer teknolojisinin diş hekimliğine dahil olmasıyla ağız ve diş sağlığı alanındaki gelişimler katlayarak devam ediyor. Lazer diş hekimliği hem uzman diş hekimlerine hem de hastalara, alışılmış, geleneksel diş hekimliğini saf dışı bırakacak nitelikte imkanlar sağlıyor.

Diş Tedavilerinde Lazer Teknolojisinin Faydaları

İleri teknoloji lazer uygulaması öncelikle hastaların güvenini sağlar ve kişilerin kendilerini özel hissetmesine imkân tanır. Üst düzey teknolojiler kullanılarak tedavi edilen her hasta tedavinin başlangıcında dahi kendini iyi ve özel hisseden. Takip eden tedavi sürecinde ise tüm hastaların en büyük problemi uygulanan tedaviye bağlı olarak dozu ve şiddeti değişen ses, sarsıntı ve baskı hissi. Lazer diş hekimliği sayesinde neredeyse tüm tedavi uygulamaları hastaları rahatsız eden sesler en aza indirilerek, sarsıntılar neredeyse yok edilecek ve baskı hissi yok denecek bir biçimde azaltılarak uygulanır.

Lazer Diş Hekimliği Hangi Tedavileri Uygulayabilir?

Dolgudan diş eti tedavilerine, implant cerrahisinden diş beyazlatma işlemlerine kadar birçok farklı alanda aktiflik gösteren lazer diş hekimliği, anestezisiz tedavi imkânı sağlıyor. Özellikle dolgu tedavileri, çürüğün temizlenmesi gibi anestezi ve nispeten hastayı korkutan aletler kullanılarak uygulanan tedavi protokollerini lazer ile konforlu, anestezisiz ve hastayı rahat hissettirerek uygulamak mümkün.

Hastaların birçoğunun korktuğu iğne yani anestezi uygulaması, dişçi alet ve cerrahi malzemeleri lazer diş hekimliği sayesinde tarihe karışıyor ve hastaların korkmadan, konfor ve keyif içinde bir tedavi süreci izlemeleri sağlanıyor. Bilimsel adı endodonti olan kanal tedavisi uygulamaları da lazer diş hekimliği kullanılmaktadır. Bu tedavinin dezenfeksiyon aşamasında lazer diş hekimliği varlık göstermektedir.

Lazer Diş Hekimliği ile Gülüş Tasarımı

Gülüş tasarımı son zamanlar oldukça popüler olan birçok hastanın gerek estetik kaygılar güderek gerekse tedavinin bir parçası olarak tercih ettiği bir uygulamadır. Bu uygulamanın birçok adımında da lazer diş hekimliği tedavi uygulamaktadır. Gülüş tasarımı, uzman diş hekimlerinin lazer teknolojisinde faydalanarak uyguladı bir tedavi yöntemi ve protokoldür.

Lazer Diş Hekimliği Sayesinde Cerrahisiz İmplant Uygulaması

Elbette baştan sona cerrahisiz bir implant tedavi ve uygulaması söz konusu değildir. Fakat implantta oluşan enfeksiyonun temizlenmesi, tedavi uygulanacak alanın steril edilmesi gibi alanlarda lazer diş hekimliği cerrahiyi ortadan kaldırarak tedaviyi nispeten daha kolay ve konforlu bir hala getirir.

İmplant tedavinin kullanılabilecek aşamalarında lazer teknolojisini kullanan uzman diş hekimleri tedavi sürecini hasta için de kendisi için de konforlu hala getirir. Uzun bir tedavi bütünü olan implant tedavisinin uygulanabilir aşamalarında lazer diş hekimliği uygulanması tedavinin sürecini de sağlıklı biçimde kısaltacaktır.

Konuşma Problemlerine Lazer Diş Hekimliği ile Cerrahisiz Çözüm

Özellikle çocuklarda görülen konuşma problemi genellikle dil kasının kısalığına bağlıdır. Tedavisi ise cerrahi çözümlerle mümkündür. Fakat dişçiden korkan, henüz çocuk yaşta hastalar için dişçi koltuğu oldukça zorken bir de üzerine cerrahi müdahaleler psikolojik ve fizyolojik olarak oldukça zor bir hal alır. Lazer teknolojisinin diş hekimliğinde kullanılmasıyla bu sorun ortadan kalkar. Dil kasının kısalığına bağlı hazırlanan tedavilerdeki tüm protokoller lazer teknolojisi ile cerrahisiz uygulanarak hem hastanın psikolojik sağlığı korunun hem de konforlu bir tedavi yöntemi uygulanmış olur.

BENZER İÇERİKLER
  • Flour Uygulaması

    Flour uygulaması, çocuklarda dişlerin yapısını güçlendirmek adına uygulanan bir politikadır. Birçok farklı yaş gurubuna uygulanmaktadır. Flour uygulaması sayesinde çocukların

  • Kancalı Diş Protezleri

    Kaybedilmiş olan dişlerin yerine koyulan diş protezi hastalarımıza özel üretilir. Hastalarımızın kişisel ihtiyaçları ve beklentileri kapsamında üretilen bu protezin kişinin

  • Lazerle Diş Beyazlatma

    Diş beyazlatma işlemi, zaman içerisinde farklı nedenlerden dolayı dişlerinde renklenme meydana gelen kişiler tarafından tercih edilir. Estetik açıdan dişlerin