ONLİNE RANDEVU AL
MAKE AN ONLINE APPOINTMENT

Estetik Gülüş Tasarımı

Estetik gülüş tasarımı, son yıllarda birçok kişinin yakından ilgilendiği ağız bakımı uygulamaları arasında yer alır. Çürük dişler, diş eti hastalıkları, çarpık diş dizilimi, diş renginde oluşan renklenmeler, diş kayıpları kişinin gülüşünü ve fiziksel görünümünü olumsuz etkiler. Bu durumdan kurtulup sağlıklı gülüşlere kavuşma hayali kuran kişiler, estetik gülüş tasarımı yöntemlerine başvurur.

Estetik diş hekimleri tarafından en sık uygulanan uygulamaların başında gülüş tasarımı gelir. Çeşitli nedenlerle, estetik kaygılardan dolayı görünümü bozuk dişlerin, kişinin yüz yapısına ve gereksinimlerine uygun şekilde düzeltilmesi işlemi olarak tanımlanır. Birçok işlemin bir arada uygulandığı bu yöntem sonunda kişi, hayalindeki gülüşe sahip olur. Kişiye özel bir tedavi süreci belirlenir. Kişinin yüz hatları, cinsiyeti, yaşı ve beklentileri tedavi sürecinin belirlenmesinde etkili rol oynar.

Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Uzman diş hekim, estetik gülüş tasarımı tedavi sürecine başlamadan önce kişinin estetik açıdan beklentilerini en iyi şekilde karşılayacak uygulamaya karar verir. Bunun yanı sıra alınan ağız ölçüleri üzerinden problemler belirlenerek uygun planlama yapılır. Ağız içi ve yüz fotoğrafları üzerinde bilgisayar ortamında ölçümlemeler gerçekleşir. Hastanın fikirleri de bu planlama aşamasında son derece önemlidir.

Planlama süreci tamamlandığında ortodontik bir tedaviye ihtiyaç duyulmazsa diş etlerindeki mevcut seviye bozuklukları belirlenir. Eksik dişler varsa implant işlemleri ve diğer cerrahi uygulamalar gerçekleşir. İhtiyaç duyulması halinde diş beyazlatma işlemi uygulanır. Görsel açıdan bozukluklar estetik dolgular aracılığı ile doldurulur. Yeterli olmadığı durumlarda porselen kaplamalar veya zirkonyum kaplamalar düşünülebilir. Provalar esnasında kişinin dudak şekli ve konturu da dikkate alınarak hedeflenen tasarıma son şekli verilir.

Gülüş Tasarımı Fiyatları

Estetik gülüş tasarımı, kişiye özel tasarlanan bir tedavi sürecidir. Kişinin ihtiyaç ve beklentileri göz önünde bulundurularak uygulanan işlemler, kaplamalarda tercih edilen yöntemler değişkenlik gösterir. Bundan dolayı gülüş tasarımı fiyatları da değişkenlik gösterir. Hastada uygulanacak diş sayısı da gülüş tasarımı fiyatlarının değişmesine neden olur. Diş hekimi tarafından gerçekleştirilen detaylı muayene sonrasında tedavi ücreti belirlenir.

Estetik Gülüş Tasarımında Yüz Şekli Önemli Mi?

Estetik gülüş tasarımı yaptırmak için diş hekimlerine başvuran kişiler, hayallerindeki gülüşleri görseller ile diş hekimine sunar. Kişinin yüz şekli, bu tedavide en önemli rol oynayan etkenlerden biridir. Her zaman kişinin yüz şekli, istediği tasarım için uygun olmayabilir. Diş hekimi, kişinin beklentilerini de göz önünde bulundurarak yüz şekline, dudak yapısına en uygun gülüş tasarımını gerçekleştirmeyi hedefler. Diş yapısı ve yüz şekli ile yüzde yüz uyumlu bir gülüş tasarımı gerçekleştirilmesi zorunludur.

Gülüş Tasarımı Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Hastadan hastaya göre estetik gülüş tasarımı sürecinin uzunluğu değişkenlik gösterebilir. Kişinin diş yapısı, beklentileri, yapılacak diş sayısı, cerrahi ve ortodontik tedavi süreçleri gibi birçok unsur gülüş tasarımı sürecinin süresini belirler. Bazen tek bir günde dahi gerçekleşebilen bu süreç 15 güne kadar uzayabilir.

Estetik Gülüş Tasarımı Avantajları Neler?

Estetik gülüş tasarımı tedavisi, ağız sağlığı için zaruri bir ihtiyaç olmasa da kişinin psikolojik olarak kendini daha iyi hissetmesi, özgüvenini kazanması, sağlıklı ve saklanmayan bir gülüşe sahip olması için önemlidir. Estetik bir gülüşe sahip olmak için gerçekleştirilen bu işlem sonucunda dişlerin dudaklar ile uyumu sağlanır. Daha parlak ve canlı bir diş yapısı kazanılır. Gülüş tasarımından sonra kişilerin ağız ve diş bakımı rutinlerine daha büyük özen gösterdiği görülür.

Gülüş Tasarımı Kalıcı Mıdır?

Estetik gülüş tasarımı herhangi bir garanti verilemese de ömür boyu kullanıma uygundur. 18 yaşını doldurmuş, hamilelik ve emzirme durumu olmayan herkese uygulanabilen bu işlem, uzun süre sağlıklı gülüşlere sahip olmanızı sağlar.

BENZER İÇERİKLER