ONLİNE RANDEVU AL
MAKE AN ONLINE APPOINTMENT

Porselen Lamina Dişler

Mersin Porselen lamina dişler, özel yapıştırma tekniği uygulanarak gerçekleştirilen, ön dişlerin renk, form ve pozisyonlarının değiştirilmesi amacıyla uygulanan kaplama çeşididir. Doğal diş görünüme yakın bir görünüme sahip olan bu teknik ile kişi hayalindeki estetik gülüşe çok kısa süre içerisinde kavuşur.

Estetik amaçlı uygulanan diş tedavileri arasında yer alan lamina diş uygulaması, kaliteli materyaller seçilerek titizlikle uygulanan bir tedavidir. Doğru bir şekilde yapıldığında mükemmel sonuç verir. Ancak yanlış yapılan porselen lamina dişlerin telafisinin son derece zor olduğu unutulmamalı, mutlaka bu alanda uzman bir diş hekimine başvurulmalıdır.

Mersin Porselen Lamina Dişler Nasıl Yapılır?

Diş hekiminize porselen lamina dişler yaptırmak için başvurduğunuzda ilk olarak gerekli fotoğraf çekimleri yapılır. İlk ölçüler alınır. Dişlerin 3D tasarımı gerçekleştirilir.  Daha sonra ikinci bir randevu verilir. İkinci seansta, 3D tasarım kişinin ağzına uygulanır. İşlem sonucu, henüz tamamlanmadan kişiye gösterilebilir. İkinci seansta uzun ve detaylı bir süre ayrılarak sorunsuz bir şekilde yapımın tamamlanması sağlanır. Prova seansında düzeltmeler yapılması gerekildiği görülürse başka bir randevu daha gerekebilir. Yapıştırma seansı, porselen lamina dişlerin yapımı için en önemli aşamadır. Bu seans sonrasında kontrol için diş hekiminizi tekrar ziyaret etmeniz gerekir.

Diğer tedavilerimiz;

Porselen Lamina Dişler Kimlere Uygulanır?

 • Diş renginden memnun olmayan, dişlerinde renklenmeler olan kişilere,
 • Ayrık dişlerin birleştirilmesini isteyen kişilere,
 • Kırık veya aşınmış dişlerin restorasyonu için,
 • Ön dişlerde bulunan kırık veya eski dolguların değiştirilmesinde,
 • Çarpışık veya eğri dişlerin düzeltilmesi için porselen lamina dişler yapılır.

Daha önce porselen kuron yaptırmamış ve diş eksikliği bulunmayan herkese yapılması mümkündür. Diş eti sağlığı ile ilgili şikayetleri olan kişilere, öncelikle diş eti tedavisi yapılır, daha sonra lamina kaplama işlemi gerçekleştirilir.

Porselen Lamina Diş Kimlere Uygulanamaz?

Porselen lamina diş uygulaması, bazı durumlarda uygulanamaz. Çene bozukluğu olan kişilere ve ileri derecede diş eti çekilmesi olan kişilere lamina diş uygulaması yapılması mümkün değildir. Aynı zamanda tırnak yeme, kalem ısırma gibi kötü alışkanlıkları olan kişilere de bu uygulama yapılmaz.

Mersin Porselen Lamina Dişlerin Ömrü Ne Kadar?

İyi bir ağız bakımı ile porselen lamina dişler 15 – 20 yıla kadar rahat bir şekilde kullanılır. Üstün özelliklere sahip porselen malzeme kullanılarak yapılır. Lekelenmeye, aşınmaya dirençli olması da sağladığı en önemli avantajdır. Lamina diş uygulaması sonrasında ağız bakımına çok özen gösterilmeli, sert gıdaların ısırılmasından kaçınılmalı, tırnak yemek gibi kötü alışkanlıklar terk edilmelidir.

Dişler Hiç Kesilmeden Porselen Lamina Dişler Yapılır Mı?

Porselen lamina dişler uygulaması için öncesinde dişlerde restorasyon gerçekleştirilir. Son yıllarda kullanılan teknoloji prepless laminate ile dişler kesilmeden de lamina diş yapımı mümkündür. Ancak bu durum için dişlerin durumunun uygun olması gerekir.

Lamina Diş Sonrasında Isırarak Yemek Yenir Mi?

Sert gıdaların ısırılması, porselen lamina dişlere zarar verir. Ancak üstün teknoloji yapıştırma sistemleri ile lamina dişler uygulanır. Yapıştırma işleminde hata yapılmamış, üstün kalitede lamina malzeme tercih edilmiş ise aynı doğal diş gibi hissedilir ve her türlü ısırma yapılabilir. Bunun dışında doğal dişleri de kırabilecek sert kabuklu gıdaları ısırmaktan ve diş ile koparmaktan sakınmak gerekir.

Porselen Lamina Diş Düşer Mi?

Uzman diş hekimleri tarafından, porselen lamina dişler büyük bir titizlik ile gerçekleştirilir. Doğru teknik ile uygulandığı sürece lamina dişlerin düşme ihtimali yoktur. Hastalar, uygulama sonrasında lamina dişlerini de diğer doğal dişleri gibi rahatlıkla kullanabilir. Kötü yapılmış lamina diş tedavisinde düşme vb. şikayetler ortaya çıkabilir.

Mersin Porselen Diş Hekimlerimiz

Dt. Veysel ÇEÇEN

Veysel ÇEÇEN

BAŞHEKİM

kenansevi

Kenan SEVİ

BAŞHEKİM

erkocbulut

Erkoç BULUT

UZMAN HEKİM

hatice akınc ıcansunar

Hatice Akıncı CANSUNAR

UZMAN HEKİM

serhatgündüz

Serhat GÜNDÜZ

DİŞ HEKİMİ

Mersin Porselen Lamina Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Mersin porselen lamina hakkında sıkça sorulan sorulara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Porselen lamina yapılırken öncelikle dişlerin incelikleri ölçülür ve hazırlık yapılır. Ardından ölçüler laboratuvara gönderilerek laminalar özel olarak üretilir. Hazırlanan laminalar, dişlere uygun şekilde yerleştirilir ve adeziv bir bağlantı ile sabitlenir. Son aşamada laminalar üzerinde gerekli ayarlamalar yapılır ve dişler doğal bir görünüm elde eder.

Porselen laminalar kalıcı bir çözümdür ve uzun süre dayanabilir. Mersin Diş Hastanesi’nde yapılan porselen lamina uygulamaları uzun vadeli sonuçlar sağlar. Ancak, porselen laminaların ömrü hastanın ağız hijyeni, bakım ve düzenli kontrollerine bağlı olarak değişebilir. Uzun ömürlü sonuçlar için doğru bakım önemlidir.

Porselen laminalar doğal bir renk dayanıklılığına sahiptir ve genellikle sararmaz. Porselen laminaların renk stabilitesi yüksektir. Ancak, sigara içmek, kahve veya çay tüketmek gibi alışkanlıklar zamanla renk değişikliklerine neden olabilir. Düzenli temizlik ve bakım ile sararma riski azaltılabilir.

Porselen lamina fiyatı, Mersin Diş Hastanesi’nde yapılan değerlendirme sonucunda belirlenir. Fiyatlar, hastanın ihtiyaçlarına ve tedavi planına göre değişebilir. Porselen laminalar, estetik bir çözüm sunar ve dayanıklıdır. En doğru fiyat bilgisi için bir diş hekimiyle görüşmek önerilir.

BENZER İÇERİKLER
 • Ağız Kokusu (Halitozis)

  Ağız kokusu hem bireyin kendisini hem de çevresindeki kişileri rahatsız eden bir durumdur. Ağız kokusu olan bireyler için bu

 • Çene Kemiği Tozları

  Diş Eti Ameliyatı Nedir? Diş eti ameliyatı, diş etlerindeki çekilme, iltihaplanma veya estetik kaygılar gibi durumların tedavi edilmesi için yapılan

 • Porselen Lamina Dişler

  Mersin Porselen lamina dişler, özel yapıştırma tekniği uygulanarak gerçekleştirilen, ön dişlerin renk, form ve pozisyonlarının değiştirilmesi amacıyla uygulanan kaplama