ONLİNE RANDEVU AL
MAKE AN ONLINE APPOINTMENT

Zirkonyum Dişler

Mersin Zirkonyum dişler, doğal bir görünüme sahip olduğundan dolayı tercih edilir. O kadar doğal bir görünüme sahiptir ki, başarılı bir tedavi sonucunda ortaya çıkan zirkonyum dişlerin gerçek dişlerden ayrımını yapmak neredeyse imkansızdır. Yıllar içerisinde rengini, şeklini ve sağlığını kaybetmiş dişleri iyileştirmek için uygulanan bir tedavi yöntemidir. Popüler bir seramik kaplama yöntemi olarak da ön plana çıkan bu tedavi, dayanaklı olması, uygulamasının oldukça kolay olması, uzun ömürlü bir kullanım imkanı sunmasından dolayı da tercih edilir.

Zirkonyum Dişlerin Avantajları Neler?

 • Güçlü bir yapıya sahip olan zirkonyum dişler son derece dayanıklıdır. Porselen dişlere göre daha sağlamdır. Çiğneme, ısırma gibi hareketlere karşı üst düzey dayanıklılık gösterir.
 • Yüksek ısıya dirençlidir, bu nedenle dişlerde hassasiyet şikayeti oluşturmaz.
 • Asit geçirmez bir malzeme olmasından dolayı temizliği kolaydır. Bütün kaplama çeşitlerinden daha uzun süre dayanır.
 • Biyouyumlu bir yapıya sahip olmasından dolayı, alerjiye sebep olma ihtimali çok düşüktür.
 • Asgari düzeyde hazırlık gerektirir, bu nedenle yüksek oranda kendi dişiniz korunur. Çıkarılması gereken durumlarda bu özelliği avantaj sağlar.
 • Doğal diş minesine çok benzeyen beyaz porselenden yapıldığından dolayı siyah çizgilerin oluşması problemi görülmez.
 • Diş etinde koyulaşma problemi, zirkonyum dişler ile yapılan kaplamada ortaya çıkmaz.
Diğer tedavilerimiz;

Mersin Zirkonyum Dişler Nasıl Yapılır?

Zirkonyum dişler, bir çeşit kaplama diş tedavisidir. Süreç, iki aşamadan oluşur. İlk aşama hazırlık aşamasıdır. İlk aşamada diş hekimi, dişlerinizin genel durumunu değerlendirir ve ölçüleri alır. Hasar görmüş dişleriniz hakkında diş hekimiz size detaylı bilgi verir.

Diş şekillendirilmeden önce diş şekillendirilir. Lokal anestezi uygulamasının ardından diş asgari düzeyde tıraşlanır. Bu uygulama ile zirkonyum kaplamanın dişe hatasız bir şekilde oturması sağlanır. Dijital ağız içi tarayıcı ile ölçüler alınır. Diş protez laboratuvarına transfer edilir.

İkinci aşamada ise dişlerin yerine takılır. Zirkonyum dişler ile kendi doğal dişinizin arasına tutuculuğu artırmak için dişe özel bir madde uygulanır. Pütürlü hale getirilen diş yüzeyine zirkonyum dişler oturtulur. Son görünüm verilir, gerekli kontroller hekiminiz tarafından gerçekleştirilerek tedavi tamamlanır.

Zirkonyum Dişlerin Bakımı Nasıl Olmalı?

Zirkonyum dişler yapım aşamasından sonra düzenli ve doğru bir şekilde bakım yapılması son derece önemlidir. Böylece zirkonyum dişlerin daha uzun süre sağlıklı bir şekilde kullanılması sağlanır.

 1. Her yemekten ve yatmadan önce dişlerinizi, özellikle diş eti seviyenizi fırçalayın.
 2. Günde en az bir kere diş ipi kullanın.
 3. Yatmadan önce ağız bakım suyu ile ağzınızı çalkalayın.
 4. Yılda iki kez diş hekiminizi ziyaret ederek gerekli temizliği yaptırmayı ihmal etmeyin.

Zirkonyum Kaplama Esnasında Acı Hissedilir Mi?

Zirkonyum dişler uygulanmadan önce tüm dişler, anestezi yöntemi ile uyuşturulur. Gerekli restorasyon işlemleri, anestezi altında yapıldığından hasta herhangi bir acı veya ağrı hissetmez. Zirkonyum dişler, yerleştirilene kadar geçici kaplamalar ile hastanın hayat konforu sağlanır.

Zirkonyum Dişlerde Renk Değişikliği Olur Mu?

Zirkonyum dişlerde zaman içerisinde renklenme görülmez. 6 ayda bir düzenli diş hekimi temizliği yapılması, günlük ağız ve diş bakımına özen gösterildiği sürece uzun yıllar boyunca kullanıma uygun bir kaplama türüdür. Rutin kullanım esnasında bir renklenme, kırılma, düşme şikayeti meydana gelmez. Ancak şiddetli bir travma, kaza gibi durumlarda zirkonyum dişler de zarar görebilir.

Mersin Zirkonyum Diş Fiyatları

Zirkonyum diş tedavisi, kişiye özel şekilde tasarlanan tedaviler arasında yer alır. Kaç dişe uygulanacağı, dişlerde ve diş etlerinde hangi tedavilerin kaplama yapılmadan önce uygulanması gerektiği gibi birçok konuya bağlı olarak zirkonyum kaplama fiyatları değişkenlik gösterir.

Mersin Zirkonyum Diş Hekimlerimiz

Dt. Veysel ÇEÇEN

Veysel ÇEÇEN

BAŞHEKİM

kenansevi

Kenan SEVİ

BAŞHEKİM

erkocbulut

Erkoç BULUT

UZMAN HEKİM

hatice akınc ıcansunar

Hatice Akıncı CANSUNAR

UZMAN HEKİM

serhatgündüz

Serhat GÜNDÜZ

DİŞ HEKİMİ

Mersin Zirkonyum Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Mersin zirkonyum hakkında sıkça sorulan sorulara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Zirkonyum kaplama yapılırken öncelikle dişlerin hazırlığı yapılır ve ölçü alınır. Sonrasında zirkonyum malzeme laboratuvar ortamında şekillendirilir. Hazırlanan kaplama, dişe uygun bir şekilde yerleştirilir. Son aşamada kaplama üzerinde gerekli ayarlamalar yapılır ve dişe kalıcı olarak yerleştirilir.

Zirkonyum kaplama işlemi, tedavinin karmaşıklığına ve diş sayısına bağlı olarak değişir. Genellikle birkaç ziyaret gerektirebilir. İlk ziyarette ölçü alınır, laboratuvarda kaplama hazırlanır. Ardından, dişin hazırlığı yapılır ve kaplama yerleştirilir. Toplam süre hastanın durumuna ve tedavi planına bağlı olarak değişebilir.

Zirkonyum kaplama ömrü, doğru bakım ve düzenli kontrollerle uzun süreli olabilir. Mersin Diş Hastanesindeki uzmanlar, zirkonyum kaplamaların dayanıklılığını sağlamak için hastalara önerilerde bulunurlar. İyi bir ağız hijyeni ve düzenli kontroller, kaplamanın ömrünü artırabilir.

Mersin’de zirkonyum kaplama fiyatları, kullanılacak malzeme, diş sayısı ve tedavi sürecine bağlı olarak değişir. Fiyatlar, kişinin ihtiyaçlarına göre belirlenir. Zirkonyum kaplamalar genellikle estetik ve dayanıklı bir seçenektir. En doğru fiyat bilgisi için bir diş hekimiyle görüşmek önemlidir.

BENZER İÇERİKLER
 • Diş Kristali

  Diş ipi nedir sorusuna; diş ipi, ağzın hijyeni için kesinlikle kullanılması gereken son derece önemli bir üründür. Ağız temizliği için

 • Diş Kristali

  Diş kristali, diş görüntüsüne ışıltı ve estetik görünüm kazandırmak amacıyla uygulanır. Özellikle kadınlar tarafından büyük ilgi gören bir yöntemdir.

 • All On Four İmplant Tekniği

  All on four implant tekniği, uzun yıllardır kullanılan ve güvenilirliğini kanıtlamış bir tekniktir. Sunmuş olduğu en önemli avantaj, tek