ONLİNE RANDEVU AL
MAKE AN ONLINE APPOINTMENT

Incognito (Lingual Ortodonti)

Incognito (lingual ortodonti) dişlerin arka yüzeyine takılarak diş çarpıklarının düzeltildiği tedavidir. Tüm diş yapılarına uygulanabilen bu sistem, kişinin diş yapısına göre özel hazırlanır. Diş teli taktırmak istemeyen, dişlerinde çarpıklık şikâyeti bulunan kişilere uygulanır. Dışarıdan bakıldığında fark edilmeyen incognito diş teli, dişlerin arka yüzeyi ile mükemmel uyum yakalar. Kişiye rahatsızlık vermez.

Incognito (lingual ortodonti) Nasıl Yapılır?

 • Öncelikle Incognito (lingual ortodonti) tedavi uygulanacak olan kişinin ağız ölçüleri alınır.
 • Alınan ölçümler, özel laboratuvarlara gönderilir.
 • Braket ve teller kişiye özel bir biçimde, laboratuvar ortamında hazırlanır.
 • Dişlerin arka yüzeyine ön taraftan görünmeyecek şekilde yerleştirilir.
 • Konuşma, alışma sürecinde bir parça etkilenecektir. Kısa süre sonra alışma süreci tamamlanarak mükemmel uyum yakalanır.

Incognito (lingual ortodonti) Avantajları Neler?

Son teknoloji yazılımlar kullanılarak gerçekleştirilen bu tedavi yöntemi, kişiye özel olarak tasarlanır. Özel olarak yapıldığından dolayı incognito diş telleri mükemmel uyum yakalar, rahat ve hızlı konuşmanızı engellemez. Ağzınızda diş teli olduğu neredeyse hiç dışarıdan fark edilmez. Etkili ve hızlı bir tedavi süreci olduğundan dolayı tercih edilir.

Incognito Diş Telleri Herkese Uygulanabilir Mi?

Incognito (lingual ortodonti), herkese uygulanabilen bir tedavi yöntemidir. Diş görünümüne önem veren kişiler tarafından daha sık tercih edilir. Hemen hemen dişlerinde çarpıklık olan tüm vakalara uygulanır. Kişi, bu tedavi yönteminin kendisi için uygun olup olmadığını öğrenmeden önce bir ortodonti diş hekimine başvurmalıdır.

Incognito Diş Telleri Kişiye Özel Üretilir Ne Demek?

Birçok kişi, Incognito (lingual ortodonti) tedavisi ile normal metal diş teli tedavisi arasındaki farkı merak eder. Ortodonti uzmanı tarafından alınan ölçüler, 3D boyutlu taranır ve sanal ortama aktarılır. Bütün lingual braketler diş formunuza uygun şekilde tek tek dizayn edilir. Diş şeklinize uygun şekilde hazırlandığından dolayı dişin arka yüzeyinde minimum yer kaplar. Böylece rahatsızlık hissi vermez. Normal metal diş teli tedavisine göre incognito diş teli tedavi süreci daha uzundur.

Incognito (lingual ortodonti) Kimlere Uygulanabilir?

Görünmez diş teli olarak da halk arasında bilinen bu tedavi yöntemi, hemen hemen herkese uygulamak için uygundur. Sıklıkla sosyal hayatında önemli konuma sahip olan kişiler, dış görünümüne özen gösteren kişiler, estetik açıdan kendisini iyi durumda görmek isteyen kişiler incognito diş tellerine başvurur.

 • Alt çenesinde ve üst çenesinde kapanma sorunu olan bireyler
 • Estetik kaygı taşıyan ve dişlerinde çarpıklık problemi olan bireyler
 • Ortodonti tedavisi gerektiren diş problemlerine sahip bireyler
 • Diş gıcırdatma alışkanlığı olanlar
 • Çene kayması yaşayanlar Incognito (lingual ortodonti) tedavisi görebilir.

Incognito (lingual ortodonti) Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Lingual ortodonti tedavi süreci, kişinin diş ve çene bozukluklarının boyutuna göre değişkenlik gösterir. Ortalama olarak 12  – 24 ay içerisinde Incognito (lingual ortodonti) tedavi yönteminden sonuç alınır. Diğer metal diş tellerine göre daha uzun sürede sonuç verse de incognito diş telleri sosyal yaşamı olumsuz açıdan etkilemediği için dikkat çeker. İlk bir iki günlük braketlere alışma süreci dışında da kişilere rahatsızlık verecek, konuşma, yeme – içme gibi faaliyetlerini kısıtlayacak bir yanı yoktur.

Lingual Diş Teli Fiyatları

Incognito (lingual ortodonti) tedavisi üç aşamadan oluşur. Laboratuvar aşaması, kişiye özel kullanılacak ark telleri ve indirekt yapıştırma. Laboratuvar aşaması ilk sırada geldiği gibi en önemli aşamadır. Bu aşamada alınan ölçüler, sanal ortama aktarıldıktan sonra yurtdışında bulunan laboratuvarlara gönderilir ve üretim o laboratuvarlarda gerçekleşir. Bu nedenle diğer diş teli tedavilerine göre daha maliyetli bir tedavi yöntemidir.

BENZER İÇERİKLER
 • Tam Diş Protezleri

  Dişsizlik kişilerin yemek yemelerini, konuşmalarını, dişlere desteklik sağlayan çene kemiklerini ve diş eti sağlığını olumsuz yönde etkiliyor. Ayrıca estetik

 • Diş Taşı Temizliği Nedir? Ağızda biriken bakteriler, yiyecek parçacıkları ve tükürük, zamanla sertleşerek diş taşı temizliği oluşturur. Bu sert tabaka

 • Estetik Gülüş Tasarımı

  Estetik gülüş tasarımı, son yıllarda birçok kişinin yakından ilgilendiği ağız bakımı uygulamaları arasında yer alır. Çürük dişler, diş eti