ONLİNE RANDEVU AL
MAKE AN ONLINE APPOINTMENT

Mini Dental İmplantlar

Mini dental implantlar, klasik implant tedavileri içerisinde dikkat çeker. Eski yıllarda eksik diş sorunu nedeniyle sorunlar yaşayan kişilere hareketli protezler veya köprü tedavisi önerilirdi. Bunun yerini modern diş tedavileri ile birlikte implantlar aldı. Ancak bu tedavi yöntemi maliyetli bir yöntem olmasından dolayı birçok hastaya hitap etmez. Mini dental implant, maliyetli implant tedavileri yerine eksik dişlerin yenilenmesi için düşük maliyetli bir hizmettir. Özellikle ileri yaşlardaki hastalar için diş hekimleri tarafından uygun görülür.

Boyut olarak standart implantların yarısı kadar olan mini dental implantlar, ekonomik açıdan daha az maliyet gerektirdiği gibi ağız içerisine uygulanması da daha kolaydır. Çürük ve hasar görmüş dişler, eksik dişler nedeniyle gülüşüne gölge düşen hastalar bu yöntem ile tekrar ışıldayan gülüşlere sahip olur.

Düşük Maliyetli İmplant Tedavisi

Köprü ve protez kullanımına konforlu bir alternatif olarak ortaya çıkan implant tedavisi, birçok hasta tarafından ilgi görse de ekonomik açıdan herkesin ulaşabildiği bir tedavi değildir. Bu nedenle düşük maliyetli implant tedavisi arayışı birçok diş sorunu yaşayan hasta tarafından merak edilir.

Daha az donanım gerektiren mini dental implantlar, hızlı bir şekilde uygulanır. Geleneksel implant tedavisi fiyatlarının yarısına mal olur. Diş hekimi tarafından yapılan detaylı bir muayene sonrasında implantların ortalama maliyeti hasta ile paylaşılır.

Mini Dental İmplant Nasıl Kullanılır?

Protezler, eksik diş tedavisinde hem ucuz hem de uygun bir yöntem olarak görülse de kendine göre dezavantajları bulunur. Bakımı zor olan ve takıp çıkarma nedeniyle hijyenik bulunmayan protezler yerine mini dental implant modelleri, ağzınızda yeni ve doğal görünüme kavuşmanıza yardımcı olur.

Mini dental implant modelleri kalıcıdır. Boyutları ufak olduğundan dolayı çene kemiğine klasik implant tedavilerine göre daha ufak delikler açılır. İyileşme ve rahatsızlık hissi minimum düzeydedir. İmplantların yerleştirilmesi ile birlikte kişiler günlük rutinlerine rahaltlıkla dönebilir.

Mini Dental İmplant Kırılır Mı?

Mini dental implant modellerinde kırılma vakaları çok düşüktür. Enderde olsa zaman zaman bu implantların da kırılma tehlikesi söz konusudur. Çeşitli sağlık sorunları, tütün kullanma alışkanlığı, yetersiz ağız hijyeni ve kemiklerin genel durumuna bağlı olarak kırılmalar meydana gelebilir. Kırılma gibi durumların önüne geçmek, mini dental implantın kullanım ömrünü uzatmak için düzenli olarak diş hekimi muayeneleri gerçekleştirilmeli, kötü alışkanlıklar bırakılmalı ve ağız hijyenine özen gösterilmelidir.

Çiğneme esnasında mini dental implant kırılması gibi durumlar söz konusu genellikle geçerli olmaz. Çünkü titanyum alaşımdan üretilen bu maddeler, biyo uyumlu yapıya sahiptir. Çenenin yüksek kuvvetine karşı dayanıklıdır.

Mini Dental İmplantın Farkı Nedir?

Geleneksel diş implantlarına göre daha küçük boyutlara sahip olan mini dental implantlar, küçük çapı sayesinde kesi açılmadan daha az acı ile yerleştirilir. Ortalama 3 ay içerisinde bu tedavi süreci tamamlanır. 2 saatten az bir süre içerisinde yerlerine takılır ve hasta yemek yeme gibi günlük faaliyetlerine dönebilir. Aynı zamanda bu yöntem uygulanırken protez yapıştırıcısına da ihtiyaç duyulmaz.

Herkese Mini Dental İmplant Uygulanır Mı?

İmplant tedavisi, birçok kişinin istediği ancak özellikle ekonomik sebeplerden dolayı tercih edemediği bir yöntemdir. Daha ekonomik olduğu bilinen mini dental implant tedavisi bu nedenle büyük ilgi görür. İmplant tedavisi olmasında herhangi bir sakınca olmayan kişiler, bu tedavi şeklini tercih edebilir. Şeker hastalığı, kemik erimesi, kan sulandırıcı ilaç kullanımı gibi durumlar geleneksel implant tedavisi için de engeldir. Bu nedenle mini dental implant tedavisine başlanmadan önce bu tür sağlık sorunları çözülmelidir.

BENZER İÇERİKLER
  • Diş Kristali

    Diş kristali, diş görüntüsüne ışıltı ve estetik görünüm kazandırmak amacıyla uygulanır. Özellikle kadınlar tarafından büyük ilgi gören bir yöntemdir.

  • Frenektomi (Dil/Dudak Bağının Alınması)

    Frenulum dudak, damak ve dili birbirine bağlayan ve bu dokuların hareketlerini sınırlandıran kas ataçmanlarına verilen isimdir. Ağız içerisindeki lokalizasyonları

  • Diş Eti Çekilmesi

    Endodonti Nedir? Endodonti, dentin ve pulpa dokularında meydana gelen hastalıklar ve bu hastalıkların tedavi süreçlerini gerçekleştiren diş hekimliği dalına denmektedir.