ONLİNE RANDEVU AL
MAKE AN ONLINE APPOINTMENT

İmplantlar

Mersin İmplant, eksik olan dişlerin yerine koyulması amacıyla yapılır. Aynı zamanda çenenin içerisine yerleştirilen ve çoğu zaman vida şeklinde dizayn edilen yapay bir diş köküdür. Çene kemiği, titanyumu sanki vücudun bir parçasıymış gibi algılar. Bu nedenle de implantlar genel olarak titanyum malzemeden yapılır. İmplant diş, yüksek doku uyumuna sahiptir. Bundan dolayı başarı oranı da son derece yüksektir. 

Diş hekimliği alanında çok yaygın şekilde kullanım alanı vardır. Bunun temel nedeni ise; tek diş eksikliği başta olmak üzere hiç dişi bulunmayan hastalara dahi son derece geniş bir yelpazede uygulanabilmesidir. Mersin İmplant uygulaması, komşu dişlere hiçbir şekilde müdahale edilmeden yapılır. Hem çiğneme hissinin normale yakın düzeyde olması hem de diğer dişlere müdahale etmeye gerek kalmadan tedavi imkânı yaratması büyük avantajdır. Tüm bu unsurlardan dolayı implant diş uygulaması, günümüzde yoğun oranda rağbet görmeyi başarır. Polikliniğimizde bu işlemi rahat biçimde yaptırabilirsiniz. Uzman doktorlarımızdan randevu alarak yüksek kalite standartlarıyla ağız ve diş sağlığına yönelik her türlü tedaviye ulaşırsınız.

İmplantlar, diş hekimliğinde son yıllarda en sık merak edilen konular arasında yer alır. Modern diş hekimliğinin önemli bir parçası olan bu tedavi yönteminde hasta eksik dişlerini tamamlama fırsatı bulur.

Eksik dişler hem sağlık hem de estetik görünüm açısından sorunlar oluşturur. Gelişen teknolojik imkanlar, modern diş hekimliği yöntemlerinin de her geçen gün gelişmesine destek olur. Köprü ve protez uygulamalarına bir alternatif olarak ön plana çıkan implantlar, çene kemiğinin içerisine yerleştirilen titanyumdan yapılmış vidalardır. Bu vida üzerine diş protezi yerleştirilir.

Komşu dişlere zarar vermemesi, diğer eksik diş tedavilerine göre sağlamış olduğu en önemli avantajdır. Komşu dişler kesilmeden yapılan bu tedavide, implant diş kökü görevi görür. Doğal diş gibi rahatlıkla yemek yenilebilir, konuşulabilir ve gülünebilir.

Mersin İmplant Tedavisi Nasıl Yapılır?

İmplant tedavisi; genel olarak iki aşama dâhilinde gerçekleştirilir. Standart tedavi, daha ileri düzeyde cerrahi uygulama gerektirmez. İmplant yapımı kapsamındaki ilk aşamada yapay diş kökünün yerleştirileceği bölgeye lokal anestezi uygulanır. 

İlgili bölgenin anestezisi sağlanıp diş eti son derece dikkatli bir şekilde kaldırılır. Daha önceden belirlenen kemik kalınlığı ve yüksekliği dahilinde yapay diş için kemikte yer hazırlanır. Ardından da yerleştirilir. İmplant yapımı ikinci aşamasında, yapay diş kökünün kemikle tam anlamıyla bütünleşmesi adına hem kemiğin durumuna hem de uygulanan çenenin yapısına göre belli bir süre beklenir. Ardından üstü kapalı haldeki implant diş köklerinin üzeri açılır. Sonrasında dişi taklit eden kısım yerleştirilir. Tüm bunları peşine de protez işlemlerine başlanır. 

 • Hastaya tedavi sırasında hafif bir sedasyon verilir.
 • İşlem öncesinde detaylı muayene ve röntgenlerin çekilmesi şarttır.
 • Çene kemiklerinin ve kalan dişlerin ölçüsü alınır.
 • İmplantlar yerleştirilirken iki farklı yöntem izlenir. Tek aşamalı yöntemde implant yerleştirildikten sonra geçici başlık takılır. İki aşamalı işlemde implant yerleştirildikten sonra üzeri diş eti ile kapatılır, iyileşmeye bırakılır. Protez başlıklar daha sonra takılır.
 • Her iki yöntemde de geçici bir köprü yerleştirilir. Alt çene için 3 ay, üst çene için 6 ay iyileşme süreci beklenir.
 • İmplantlar farklı çeşitlere sahiptir. Dental implantların üzerine bazen yeni yapılan dişler hemen takılabilir.
 • Zirkonyum implant çeşitleri, genellikle çene kemiğinin dayanıklılığını artırmak için yapılır. Titanyuma göre dayanıklılık haricinde bir farkı bulunmaz.
Diğer tedavilerimiz;

İmplant Nasıl Takılır? 

İmplant diş yapımı kadar takılma süreci de çoğu zaman merak edilen detaylar arasında ilk sıralarda yer alır. Bu sebeple de sıklıkla implant nasıl takılır sorusu gündeme gelir. İmplant diş yapımı sürecinin ardından takma aşamasına geçilir. İmplant aşamaları sırasında takma kısmında önce hastalarımıza detaylı şekilde klinik ve radyolojik muayeneler yapılır. Üç boyutlu görüntüleme teknikleri ile hem kemik yapı hem de anatomik komşuluklar dikkatli biçimde değerlendirilir. 

İmplant ameliyatı lokal anestezi kapsamında yapılabilir. Ayrıca gerek görülen durumlarda sedasyon ya da genel anestezi tercih edilebilir. Cerrahi bir operasyon kapsamında yapay dişlerin yapılması planlandığı bölgelere yuva açılır. Ardından da implant aşamaları noktasında yerleştirme yapılır. Yapay diş kökü, çene kemiğine yerleştirilir. Sonrasında iyileşmesi için bir süre beklenir. Tüm bunların peşinden protez için gerek görülen iyileşme kapakları ve protezlerin alt yapısında kullanılacak olan başlıklar takılıp protez yapılır.

Mersin İmplant Çeşitleri Nelerdir?

İmplantlar çok çeşitli şekillerde uygulanabilir. Günümüzde en yaygın olan modeli, vida şeklinde olanlardır. Yerleştirildikleri alan ve destek dokularına göre implant çeşitlerinden uygun olanı tercih edilir.

En İyi İmplant Hangisidir?

İmplant süreci içinde markalar da son derece önemli bir yere sahiptir. Yapay diş kökleri, çoğu zaman titanyum ya da zirkonyumdan yapılan basit bir vida gibi algılanır. Ancak implant süreci; son derece yüksek bir teknoloji gerekir. Bununla beraber bu teknolojiyi sağlayacak yatırımlar, inovasyon ve ar-ge desteği gerektirir. Polikliniğimizde en iyi implant markaları ile tedavi sürecini yüksek kalite standartları ile yürütürüz.

En iyi implant markası çeşitleri, bu süreçteki maliyetlerini dikkate alıp genel bir fiyat belirlemesi yapar. Çok sayıda ithal ve yerli implant markaları vardır. Bu seçeneklerin nerede üretildiği, Ar-Ge noktasında harcanan para, üretim aşamasında tercih edilen teknoloji ya da servis ağı gibi süreçlerin her biri farklılık gösterir. En iyi implant markası için araştırma yaparken tüm seçeneklere göz atmakta fayda vardır. 

İmplantlar konusunda birçok çeşit olması, bazen kişilerin aralarında seçim yapmasını zorlaştırır. Birçok farklı markanın implant çeşitleri içerisinden hasta hem kendi bütçesine hem de kendi yapısına en uygun implantı seçtiğinde, kendisi için en iyi olanı bulmuş olur. İsviçre üretimi olan implant modelleri, piyasanın en pahalı seçenekleridir. Amerikan, Avrupa, Kore ve yerli implant modelleri daha uygun olduğundan dolayı daha fazla tercih edilir.

Bir implant modelinin ucuz olması, diğerlerine göre daha uygun fiyatlı olması onun kalitesiz olduğunu göstermez. İmplantlar konusunda deneyim sahibi bir diş kliniğine kendinizi emanet ettiğiniz zaman en kaliteli, en sağlam, kullanım ömrü açısından sizi uzun yıllar idare edecek implantlara bütçenize uygun aralıklar ile kavuşabilirsiniz.

Yerli İmplant Markaları

Yerli implant markaları da ithal seçenekler kadar kapsamlıdır. Her marka, hastalar için en iyiyi sunmaya çalışır. Buradaki temel fark; üretim aşamasında tercih edilen malzeme olur. Bu nedenle malzeme çeşitlerini de detaylı bir şekilde incelemekte fayda vardır. Böylece daha doğru bilgi almak mümkün hale gelir. Polikliniğimizde yerli implant markaları yanı sıra yabancı markalar hakkında da kapsamlı biçimde bilgi alma şansınız vardır. 

İmplant Yapım Aşamaları Nelerdir? 

Mini dental implant ve diğer diş tedavisi aşamaları, toplam beş alt maddede incelenir. Diş tedavisine başlamadan önce hekimlerimiz gerekli ön tanıları yaparlar. İşleme geçmeden önce de ağız hijyeni en iyi şekilde sağlanmalıdır. İmplant yapım aşamaları nelerdir sorusunun cevabı kısaca şöyledir;

 • İlk muayene ve planlama; hastalarımızın ilgili işleme uygunluğu tespit edilir. 
 • Operasyon; hastalarımız için süreç planlaması yapılır. Ardından uygulama sürecine geçilir. 
 • İyileşme süreci; Ortalama 5 ile 6 ay içerisinde iyileşme süreci tamamlanır. 
 • Yerleştirme; hazırlanan yapay diş kökleri, ilgili alanları doğru biçimde yerleştirilir. 
 • Protez yapımı; gerekli ölçü ve renk gibi ayarlamalardan sonra protezler hazırlanır. 

Mersin İmplant Ücretleri Ne Kadar? 

Uygulanacak diş tedavi tekniklerine dair merak edilen pek çok detay söz konusudur. Bu detaylar arasında fiyat aralıkları da büyük uyandırarak bu tedaviyi olacak kişilerin sıklıkla implant ücretleri ne kadar sorusunu sormasına neden olur. Mersin implant fiyatları hakkında araştırma yapan kişi sayısı son derece fazladır. Ancak implant fiyatları hakkında net bir aralık vermek mümkün değildir. İmplant diş fiyatları üzerinde rol sahibi olan çok sayıda unsur vardır. 

İmplant diş fiyatları öncelikle uygulanacak malzemenin markasına, hastalarımızın diş yapısına ve eksik dişlerin sayısına göre farklılık gösterir. Her ne kadar markaların dizayn ettiği seçenekler aynı işleve sahip olsalar dahi üretim sürecinde kullanılan hammaddeler, uzun ömürlülük ve ithal olması gibi durumlar rakamlar üzerinde etkilidir. Buna benzer pek çok farklı unsurdan dolayı diş implant fiyatları belirlenirken değişiklikler ortaya çıkabilir. Aynı zamanda all on four implant gibi tedavilerin de ücretlerinde farklılıklar oluşabilir. Diş implant fiyatları bilgisini ve aklınızda oluşan soruların cevaplarını uzman diş hekimlerimizden alabilirsiniz.

Yerli İmplant Fiyatları 

İmplant tedavi fiyatları, bu süreçte en çok merak edilen detaylar arasında yer alır. İmplant tedavi fiyatları üzerinde rol oynayan bazı unsurlar vardır. Bu unsurlar fiyat aralıklarının şekil almasında etkili olur. Yerli ve ithal implant ücretleri arasında fiyat açısından farklılıklar söz konusu olabilir. Bu nedenle implant ücretleri hakkında net rakamlar vermek mümkün değildir. Yerli implant fiyatları olsun tüm ağız ve diş sağlığınıza yönelik süreçlerde size en uygun fiyat stratejisi ile hizmetlerimizi sunmak için çalışıyoruz. 

İmplant fiyatı, malzemelerin ithal ya da yerli olmasıyla yakından ilgilidir. Aynı zamanda mini dental implant gibi farklı uygulamaların da fiyat aralıkları değişik rakamlarda seyreder. İmplant fiyatı hakkında hekimlerimiz ile görüşerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İmplant Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler 

İmplant tedavisi oldukça önemli bir tedavi olup öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. İmplant sonrası dikkat edilmesi gerekenler şöyle sıralanabilir.

 • All on four implant ve diğer uygulamalar sonrasında ağız bakımı özellikle 48 saatte oldukça önemlidir. Operasyonun ardından 1 gün boyunca ağzı çalkalamamak ve gargara yapmamak gerekir. İlk günlerde diş fırçası ve ipi kullanımında da hassas davranılmalıdır. 
 • All on four implant alanları pamuk ya da gazlı bez ile temizlenebilir. Sigara ya da alkol kullanımı implant iyileşme süreci üzerinde olumsuz etkilere sebebiyet verir. Sigara kullanımı, bakteri plağının enfeksiyona çevrilmesi için uygun zemini hazırlar. Kemiğin diş kökü ile iyileşmesini olumsuz yönde etkiler. 
 • İmplant sonrası sigara kullananların yaraları daha geç iyileşir. Bu durum kanamayı da artırır. İmplant sonrası hastaların 1 ay boyunca sigara içmemeleri gerekir. Tedavi sonrasında ağız bakımı doğal dişlere gösterilen önem ile aynıdır. İşlemin başarılı olmasındaki en önemli unsur tedavi sonrası bakımdır.

İmplant Sonrası Buz Tedavisi Ne Kadar Sürer? 

İmplant ne kadar basit gibi dursa da sonraki sürece dikkat etmek gerekir. Diş hekimlerimiz, implant iyileşme süreci için tedavinin ardından buz uygulaması önerir. İmplant sonrası buz tedavisi ne kadar sürer sorusuna kısaca şu şekilde yanıt verebiliriz. Ağzın dış kısmından uygulanan buz kompres ortalama 5 dakika yanağa tutulur. Sonrasında 8 dakika dinlendirilir. Bu işlem, şişliklerin oluşumunu en alt düzeye indirir. Ancak uzun süre buz tutmak da buz yanıklarına sebep olur. Bu nedenle uzun kullanımdan kaçınılması gerekir. Tedavi öncesi ve sonrası daha detaylı bilgi edinmek için bizi her zaman arayarak alanında uzman doktorlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Mersin İmplant Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Mersin İmplant hakkında sıkça sorulan sorulara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Mersin İmplant merkezinde, implant vidası takıldıktan sonra dişler genellikle uygun bir süre bekletilir. İmplantın iyileşmesi için gereken süre hastanın durumuna bağlı olarak değişir. Bu süre genellikle birkaç aydır. Uzmanlar düzenli kontrollerle implantın sağlıklı bir şekilde entegre olduğunu kontrol eder.

Mersin İmplant merkezinde İmplant yapılırken öncelikle hasta detaylı bir muayeneden geçirilir. İmplant alanı lokal anesteziyle uyuşturulur. Ardından implant vidası uygun bir yöntemle çene kemiğine yerleştirilir. İmplantın entegrasyonu için bir süre beklenir. Son olarak, diş protezi veya kronu implant üzerine yerleştirilir.

İmplant sonrası buz tedavisi genellikle 20 dakika kadar uygulanır. Buz, ağrıyı ve şişmeyi azaltmada etkilidir. Tedavi, ilk 24-48 saat boyunca düzenli aralıklarla tekrarlanır. Buz uygulaması doktorun önerdiği süre ve sıklıkta yapılmalıdır.

İmplant maliyeti, hastanın ihtiyaçlarına ve tedavi planına bağlı olarak değişir. İmplantın fiyatı, kullanılan malzeme, implant sayısı ve tedavi sürecine göre belirlenir. İmplant maliyeti konusunda en doğru bilgiyi sağlamak için bir uzmanla görüşmek önemlidir.

BENZER İÇERİKLER
 • Zirkonyum Dişler

  Mersin Zirkonyum dişler, doğal bir görünüme sahip olduğundan dolayı tercih edilir. O kadar doğal bir görünüme sahiptir ki, başarılı

 • antalya implant

  Antalya, dental implant tedavileri konusunda Türkiye'nin önde gelen şehirlerinden biridir. VK Smile Studio’da deneyimli diş hekimleri ve modern teknolojiler ile

 • Tam Diş Protezleri

  Dişsizlik kişilerin yemek yemelerini, konuşmalarını, dişlere desteklik sağlayan çene kemiklerini ve diş eti sağlığını olumsuz yönde etkiliyor. Ayrıca estetik