ONLİNE RANDEVU AL
MAKE AN ONLINE APPOINTMENT

Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma işlemi, pek çok kişinin tercih ettiği ve hakkında bilgi edinmek istediği detaylardan biridir. Ağız ve diş sağlığı, hiçbir şekilde ihmal edilmemesi aynı zamanda üzerinde titizlikle durulması gereken son derece önemli konular arasında yer alır. Ağız ve diş sağlığını bu denli önemli kılan detayın başında ise hem beslenme sırasında hem de sonraki aşamalarda konuşma gibi fonksiyonların sağlıklı biçimde yerine getiriliyor olması gelir. 

Sindirimin ağızda başladığı bilinir. Bu durum da sindirim sisteminde yer alan diğer organların işlevlerini en kaliteli biçimde yerine getirebilmesi için büyük önem taşır. Ağız ve diş sağlığı noktasında diş hekimlerimizin tavsiyeleri, sağlıklı diş yapısının devam etmesi açısından oldukça önemlidir. En iyi diş beyazlatma yöntemleri nelerdir, hangisini seçmeliyim gibi konularda tereddütleriniz varsa uzman ekiplerimizi her zaman arayabilir, ağız ve diş sağlığınıza yönelik detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir? 

Diş beyazlatma yöntemi çeşitleri uygulama teknikleri kapsamında göre iki farklı gruba ayrılır. Diş beyazlatma yöntemleri nelerdir sorusuna şu şekilde cevap verebiliriz;

Ofis ortamında ve ortalama 1 saat içerisinde gerçekleştirilen Power Bleaching; bu teknik  beyazlatıcı jel ile ışıktan oluşur. Ayrıca bu işlemle kısa süre içinde dişlerin rengini 3 ile 4 tona kadar açabiliriz. Son derece hızlı ve oldukça güvenilir bir beyazlatma sistemidir.

Ev ortamında diş beyazlatma Home Bleaching; ağızdan alınacak basit bir ölçü işlemi sonrasında hastalarımıza özel hazırladığımız plastik ağızlıkların içerisine ilgili jeller konularak yaptığımız bir diş beyazlatma operasyonu şeklinde tanımlanır. Bu teknik ile ortalama 5 ile 7 gün içinde istenilen beyazlamayı sağlarız. Günde 4 ile 8 saat kadar takılması gerekir. 

Bunların dışında uygulanan farklı diş beyazlatma teknikleri de vardır. Diş temizletme ve beyazlatma işlemi için bizi her zaman arayabilir, uygun fiyatlarımızdan yararlanabilirsiniz.

Ev Tipi Diş Beyazlatma 

Ev tipi diş beyazlatma yöntemi son dönemlerde en etkili diş beyazlatma teknikleri arasında ilk sıralarda yer alır. Bu işlem aynı zamanda bleaching diş beyazlatma şeklinde de bilinir. Bu tekniği hastalarımıza verdiğimiz ve içerisine beyazlatıcı jel uyguladığımız plaklar ile yaparız. Bu beyazlatıcı plaklar, diş hekimlerimiz tarafından hastalarımıza özel yapılır. Ayrıca gece yatarken takılır. Bu diş beyazlatma uygulaması, ofis tipine oranla daha uzun süreli şekildedir.

Ofis Tipi Diş Beyazlatma 

Dişçide diş beyazlatma denildiği zaman pek çok kişinin aklına ofis tipi diş beyazlatma işlemleri gelir. Bu yöntem, diş hekimlerimiz tarafından ve klinik ortamında uygulanır. Bu beyazlatma yönteminde yoğun bir jel kullanımı söz konusu olur. Ofis tipi beyazlatma işlemleri genel olarak tek seansta iki ya da üç setlik işlemler aracılığıyla dişlerin rengini birkaç tona kadar açabilir. Bu işlem ile son derece başarılı ve verimli sonuçlar elde ederiz.

Tek Diş Beyazlatma 

Tek diş beyazlatma, aynı zamanda içten beyazlatma şeklinde de ifade edilir. Genel olarak kanal tedavisi uygulamasının ardından ilgili dişlerde zaman içinde ortaya çıkan renk değişikliliğini gidermek amacıyla uyguladığımız bir beyazlatma tekniğidir. Bu işlemde ilk olarak ilgili dişin üzerindeki dolguyu sökeriz. Ardından kanalın üzerindeki dolguyu sıkı bir şekilde kapatırız. Son olarak da açtığımız boşluğa beyazlatma jelini uygularız. Bu yöntem de son derece başarılı sonuçlar ortaya çıkarır. 

Lazerle Diş Beyazlatma

Lazerle diş beyazlatma işlemi, kliniğimizde gerçekleştirdiğimiz, aynı zamanda diğer diş beyazlatma tekniklerine lazer kullanımının ilave edildiği kozmetik bir lazer diş hekimliği prosedürü halinde tanımlanır.

Lazer ile diş beyazlatma prosedürünü alanında uzman diş hekimlerimizin odasında gerçekleştiririz. Dişlerde mevcut olan lekeleri çıkarmak adına hidrojen peroksit içeren aynı zamanda konsantre yapıya sahip bir beyazlatma jeli süreriz. Sonrasında bu sürdüğümüz jeli ısıtıp aktive etmek adına bir lazer kullanırız. Bu lazer kullanımı ise dişleri hızlı bir şekilde beyazlatır. Bu işlem aynı zamanda halk arasında anında diş beyazlatma şeklinde de tanımlanır. 

Kombine Diş Beyazlatma 

Kombine diş beyazlatma işlemi; hem ofis hem de ev tipi tekniklerini beraber uyguladığımız bir yöntemdir. Ofiste ya da klinikte uyguladıktan sonra 2 veya 3 gün ev tipi beyazlatma tekniği ile bu işlemin desteklenmesi gerekir.

Tüm dişler için yani kombine şekilde beyazlatma tekniği; genel bir ifadeyle ev ve klinik tipi yöntemlerinin birlikte kullanılmasıdır. Bazı diş renklenme işlemlerinde iki tekniğin uygulanması ile ancak istenilen beyazlık tonu elde edilebilir. Bu teknik de son zamanlarda en sık tercih edilen yöntemlerden biridir. Diş beyazlatma Gaziantep ve diğer şehirler için kusursuz şekilde hizmet almanız mümkündür. 

Diş Beyazlatma Ücretleri Nelerdir? 

Diş beyazlatma ücretleri nelerdir tarzındaki konularda en fazla merak uyandıran hususlar arasında yer alır. Diş temizleme ve beyazlatma işlemi için güncel fiyat aralıkları; lazer tipi ve ev tipi şeklinde iki gruba ayrılır. Lazer ile ofis tipi beyazlatma tekniğinde rakamlar 1600 TL ile 2500 TL arasında farklılık gösterir. Ev tipi jel sürülen beyazlatma tekniğinde ise fiyat aralıkları 1000 TL ile 2000 TL civarında seyreder. Fiyat aralıklarının şekil almasında pek çok unsur etkili olur. İşlem sırasında kullandığımız malzeme, uygulanacak seans ve diğer tüm detaylar fiyatlar üzerinde rol oynar. Aynı zamanda opalescence diş beyazlatma gibi tekniklerin de fiyatları daha farklıdır. 

Diş Beyazlatma Zararlı Mı? 

Diş beyazlatma zararlı mı, diş beyazlatma işlemleri dişlere zarar verir mi konuları da bu işlemi yapmak isteyenlerin sıklıkla merak ettiği konulardan bazılarıdır. Ancak hastalarımızın bu konuyu uzman hekimlerimiz ile görüşmeleri daha doğru olur. Diş beyazlatma işlemi, normal şartlar kapsamında son derece güvenlidir. Ancak her dişin yapısı farklılık gösterir. Bu nedenle diş hekimlerimizin kontrolünün ardından ilgili işlemi yapmak daha önemlidir.

Diş hekimlerimizin kontrolü dâhilinde yapılan beyazlatma işlemleri, dişlere herhangi bir zarar vermez. Tüm bunların yanı sıra beyazlatma işlemleri, dişlerin yapılarında dahi herhangi bir değişikliğe ya da kalıcı hasarlara sebep olmaz. Bu sayede siz de güvenle Mersin diş beyazlatma işlemi yaptırabilirsiniz. En etkili diş beyazlatma süreçleri hakkında bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Diş Beyazlatma İşlemini Kimler Yaptırabilir? 

Kalıcı diş beyazlatma işlemini, bu süreç için herhangi bir engeli olmayan, diş ya da diş eti hastalığı bulunmayan herkese yapılabilir. Fakat kalıcı diş beyazlatma işleminin öncesinde hastalarımızın diş hekimlerimizin muayenesinden geçmeleri gerekir. Ağzında ilerlemiş durumda olan çürükleri mevcut ve diş eti hastalığı bulunan hastalarımız ise hekimlerimiz tarafından uygulanacak olan tedavi süreçlerini geçirdikten sonra ilgili işlemi uygulatabilirler. Tüm bunların yanı sıra büyümesini ya da gelişimini tamamlayamamış hastalara, hamilelere ve emziren annelere bu işleminin uygulanması tavsiye edilmez. Diş beyazlatma işlemini kimler yaptırabilir ya da size özel yöntemleri öğrenmek için uzmanlarımızı her zaman arayarak bilgi alabilirsiniz.

Diş Beyazlatma İşlemi Sonrasında Hassasiyet Oluşur Mu? 

Mavi ışıklı diş beyazlatma işleminin sonrasında hassasiyet oluşup oluşmadığı da merak uyandıran detaylar arasında yer alır. Bu açıdan da diş beyazlatma işlemi sonrasında hassasiyet oluşur mu sorusuna şu şekilde cevap verebiliriz. Genel olarak mavi ışıklı diş beyazlatma işleminin ardından 24 saat süre ile hassasiyet hissi meydana gelebilir. Ancak bu hassasiyet hissi, fazla ağrılı ya da acılı değildir. İlgili süreçte yalnızca sıcak ya da soğuk yiyeceklere karşı hassasiyet oluşumu söz konusudur. Genel olarak bu süreç kendi kendine düzelir. Aynı zamanda işlemin sonrasında hassasiyet giderici etkiye sahip jel veya hassasiyeti diş macunları da kullanılabilir. Evde ve içeriden diş beyazlatma uygulaması süreçlerinde ise dişlerde hassasiyet hissi meydana gelmez. 

Diş Beyazlatma Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Diş Beyazlatma Hangi Bölüm Bakar?

Diş beyazlatma yani diğer adı ile bleaching diş beyazlatma tekniği, son derece basit bir işlem olduğu için aslında tüm ana bilim dalında hizmet veren hekimler tarafından güvenli biçimde yapılabilir. Ancak uygulanacak yöntemin tipine ve hastalarımızın mevcut durumuna göre alanında uzman diş hekimlerimiz tarafından bu tekniklerin uygulanması daha doğrudur. Hastalarımızın diş beyazlatma operasyonu için hekimlerimizden randevu almaları yeterli olur.

Diş Beyazlatma Ne İyi Gelir?

Dişlerde ortaya çıkan renklenme sorunları diş beyazlatma yani bleaching işlemi ile son derece kolay bir şekilde giderilebilir. Bu sayede de hastalarımız daha beyaz dişlere sahip olabilirler. Beyazlatma işlemi, diş taşı temizliği işleminin ardından yapılan polisaj aşamasında son derece farklıdır. Beyazlatma işleminde dişlerin kendi renk tonu 2 ya da 3 tona kadar açılabilir.

Diş Beyazlatma Sonrası Hassasiyet Nasıl Geçer?

Beyazlatma işleminin sonrasındaki ilk birkaç gün aşırı oranda soğuk ya da yoğun sıcaktan kaçınılması gerekir. Sigara, kahve, çay, çikolata, vişne, kırmızı şarap, karamel ya da salça gibi renk verici etkilere sahip ve koyu renkler barındıran ürünler, özellikle işlemin ardından en az 3 ile 4 gün süre boyunca kullanılmamalıdır. Bu süreçte beyazlatıcı etkilere sahip olan diş macunu kullanmak da beyazlatmanın etkisini ekstra şekilde uzatır. Oluşan hassasiyet hissi, genellikle kendiliğinden geçer. Macun veya jel kullanarak da bu etkileri azaltabilirsiniz.

Diş Beyazlatma İşlemi Ne Kadar Sürer?

Klinik ortamında yaptığımız ofis tipi beyazlatma işlemi, genel olarak 1 saat civarı sürer. Beyazlatma işleminden 2 ya da 3 gün sonra ise dişlerin renk tonu son halini almış olur. Diş hekimlerimizin tarafından alınan ölçü kapsamında oluşturulan şeffaf plaklara yerleştirdiğimiz jeller aracılığıyla yaptığımız ev tipi beyazlatma işlemi ise kullandığımız jel ve yaptığımız uygulamanın durumu dâhilinde 1 ile 2 hafta içinde sonuç verir.

Diş Beyazlatmanın Etkisi Kalıcı mıdır?

Beyazlatma, kalıcı bir işlemdir. Fakat aşırı oranda sigara, çay ya da kahve tüketen kişilerde zaman içinde mevcut renk geriye dönebilir. Hekimlerimiz, hastalarımızı diş temizliği konusunda detaylı biçimde bilgilendirir. Genel olarak birkaç yılın ardından tek seferlik bir işlem kapsamında beyazlatma etkisi pekiştirilebilir. Beyazlatma işleminin etkisi, kişiye göre değişir. Genellikle 1 ile 2 sene arasındadır. Ancak hastalarımızın, fazla sigara içmemesi ve dişlerine zarar verecek gıdaları tüketmemesi bu sürenin uzamasına etki eder.

BENZER İÇERİKLER

  • Fissür Örtücü (Diş Aşısı)

    Fissür örtücü yani diş aşısı, 3 yaşını tamamlamış her çocuğa uygulanabilen, dişlerin çürümesini engelleyen ve koruma sağlayan bir yöntemdir.

  • Diş Teli Nedir?

    Diş sorunları yaşayanlar sıklıkla diş teli nedir, bakımı nasıl yapılır sorularını merak ederler. Çünkü diş teli dişlerin düzeltilmesi açısından sıklıkla

  • Ağız Kokusu (Halitozis)

    Ağız kokusu hem bireyin kendisini hem de çevresindeki kişileri rahatsız eden bir durumdur. Ağız kokusu olan bireyler için bu